Menu Zavřeno

Iguasu – Iguassu – Iguaçu – Iguazu – Cataratas

poloha vodopádů Iguassu – Iduacu – Iguazu

Vodopády Iguacú se nacházejí nedaleko města Foz do Iguacú, ve státě Paraná, nedaleko hranice s Argentinou a Paraquay. Iguacú znamená v jazyce indiánů tupí-quaraní „velká voda“. Vodopády Iguasú hranici mezi Brazílií a Argentinou.

historie vodopádů Iguassú – Iguacú

Vodopády byly objeveny španělem jménem Don Alvarez Nuňes, známým také jako Cabaze de Vaca v r. 1541. Pojmenoval vodopády původně „vodopády Santa Maria“, ale indiánský název nakonec převládl. Brazilsky se vodopády vyslovují Iguacu, v Argentině Iguazú a v Paraquay Iguassu.

údaje – vodopády Iguassú – Iguacú

Všech 275 jednotlivých vodopádů překonává výškový rozdíl 80 metrů v šířce celkových 3 kilometrů a tvoří hraniční linii mezi Argentinou a Brazílií. Přímo do „Ďáblova chřtánu – Garganta do Diablo“, jak se nazývá největší vodopád se dostanete po lávce z Brazilské strany. Chodník začíná u hotelu Cataratas a končí právě u Ďáblova chřtánu, kde je také výtah, kterým se dostanete nad úroveň vodopádů a můžete si je prohlédnou shora. 

Chodník z Argentinské strany vede často po horní hraně vodopádů, kterým jste tak blíže, ale nevidíte je z povzdálí. Nicméně pokud si uděláte procházku z Argentinské strany, uvidíte jiná panorama a pohledy. Působí to, jako by jste byli u jiných vodopádů. Do vodopádů lze také zajíždět na motorových člunech v rámci macucco safari, což je výlet, který se objednává u cestovních kanceláří nebo v hotelu na recepci. Je možné rovněž absolvovat let helikoptérou nad vodopády. Při výletu na Argentinskou stranu se na začátku absolvuje exkurze do elektrárny Itaipú, což je asi 15 km proti proudu od vodopádů. Je to největší světová hydroelektrárna postavená Paraguaíí a Brazílií s kapacitou 12.6 milionů kilowatů. Elektrickou energií zásobuje skoro celou Paraquay a jih Brazílie. Beton, který byl použit, by stačil na dálnici z Moskvy do Lisabonu. Přehrazením vznikla 1 400 km2 velká vodní nádrž.