Menu Zavřeno

Exkurze výlety Brazílie

 

1.PROHLÍDKA MĚSTA A CUKROVÁ HOMOLE

odjezd od hotelu, projíždíte čtvrtí Flamengo, Botafogo, do centra města, dále avenidou VARGAS, ke stadionu MARACANÁ , další zastávkou je slavný SAMBODROM, kde probíhá každoročně vyhlášení vítězné školy samby po karnevalu, poté si prohlédnete moderní katedrálu a závěrem je cesta lanovkou na jeden ze dvou nejslavnějších symbolů města CUKROVOU HOMOLI – SUGAR LOAF. Cesta na Sugar Loaf vede nejprve na první vrcholek, ke je přestupní stanice a teprve poté až na vrchol, kde si můžete dát chlazené pivo značky Bohemia z pivovaru nedaleko Rio de Janeira a kochat se nádherným pohledem na panorama tohoto jedinečného města. Z prvního vrcholu rovněž startují helikoptéry k okružním letům- cena letu je cca 60 USD ( polodenní cca 3,5-4 hod).

2.SOCHA KRISTA-CORCOVADO , PERIFERIE A PLÁŽE RIO DE JANEIRA

vyjíždíte od hotelu přímo ke stanici elektrické zubačky, které jede pralesem Tijukou na vrchol kopce Corcovado, kde je na místě oblíbené vyhlídky brazilského císaře Pedra postaven druhý nejznámější symbol Rio de Janeira socha Krista.Odkud se na rozdíl od Cukrové homole podíváte na měst směrem z vnitrozemí.(polodenní cca 3,5-4 hod). Po prohlídce Corcovada pojedete kolem největší favely v Jižní Americe až na okraj Rio de Janeira, odkud avenidou slavného architekta Niemeyera budete projíždět plážemi Sao Conrado, Ipanema a Copacabana až k vašemu hotelu.Rio de Janeiro má asi 25 km pláží z nichž nejslavnější Copacabana je 6 km dlouhá.(polodenní cca 3,5-4 hod).

3.SAMBA SHOW

odjíždíte z hotelu do luxusní restaurace, kde formou bohatého samoobslužného bufetu povečeříte a po té odjíždíte na jednoznačně nejlepší představení Samby v Rio de Janeiru. Zde se seznámíte formou vystoupení s jednotlivými druhy samby, ,jejími školami a kořeny, uvidíte a poznáte bojový tanec původních černošských otroků Capoeiru, která vznikla v dobách otrokářství, mystiku Candomblé – náboženství vzniklého ze základu křesťanství, voodu a afrických náboženství. Především ale uvidíte nejlepší masky posledního karnevalu v Rio. Závěrem vystoupení jsou vybídnuti diváci také k tomu, ať něco předvedou ze svého folklóru a také hrají dle národnostního složení publika typickou písničku. Českým turistům hrávají samozřejmě polku Škoda lásky,často k překvapení dalších národností, kteří ji považují „samozřejmě za „jejich“. Nezapomeňte si fotoaparáty protože dobře nafocené snímky ze Samba show patří k těm nejlepším z Ria.Po vystoupení projíždíte podél osvětlených pláží Ipanema a Copocabana až k vašemu hotelu. ( cca 4-5 hod) bez večeře cca 3 hod.

4.TROPICKÝ OSTROV

Vyjíždíte ráno z hotelu projíždíte venkovskou krajinou kolem Ria a asi po 1,5 hodině přijíždíte do malého přístavu,kde nastoupíte na loď ,která je asi pro cca 30 osob.Po 40 minutové plavbě mezi dalšími ostrovy připlujete na ten Váš ,kde jste uvítáni personálem a většinou vyfotografojí dámi s urostlým černochem a pány s krásnou mulatkou.Na ostrově můžete do oběda strávit čas koupáním případně procházkou po ostrově, nebo lenošením v houpací síti.Po poledni se ozve zazvonění což je znamení k obědu,který je podáván bufetovým stylem a sestává se z typických jihoamerických ale i většinou jihoevropských jídel.Pokud jíte oběd venku ,tak Vám často dělají společnost nejenom malé opičky žadonící o banán ale i lidová kapela.Po obědě múžete trávit čas koupáním, odpočinkem nebo procházkou.Odjezd lodí z ostrova bývá odpoledne v cca 16 hod. a příjezd do Ria dle dopravní situace večer.(celodenní)

5.PETROPOLIS

Petropolis je bývalým výletním místem brazilské šlechty . Je cca 80 km od Rio de Janeira v horách a oblíbeným se stalo především kvůli svému klimatu v době kdy neexistovala klimatizace.

6.BÚZIOS

Búzios je nejbližším přímořským letoviskem poblíž Ria

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI RIO DE JANEIRA

NÁVŠTĚVA FOTBALOVÉHO ZÁPASU
HIPY FAIR
BOTANICKÁ ZAHRADA
STERN- EXKURZE DO KLENOTNICKÉ FIRMY